
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 40 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 1.4 MHz |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 15.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 1.1 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 83 dB |
| Operating Supply Current | 750 µA |
| Input Bias Current | 40 fA |
| Max Supply Current | 1.6 mA |
| Dual Supply Voltage | 3 V |
| Nominal Supply Current | 750 µA |
| Output Current per Channel | 40 mA |
| Gain Bandwidth Product | 1.4 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 9 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 7.75 V |
| Min Dual Supply Voltage | 2.375 V |
| Voltage Gain | 126.02 dB |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 63 dB |
| Input Voltage Noise Density | 22 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | CMOS Amplifier |
Stock: 1250
Distributors
pcbx
Unit Price$0.66941
Ext.Price$0.66941
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.66941 | $0.66941 |
| 10 | $0.48133 | $4.81330 |
| 25 | $0.43430 | $10.85750 |
| 50 | $0.40830 | $20.41500 |
| 100 | $0.38386 | $38.38600 |
| 300 | $0.36367 | $109.10100 |
| 500 | $0.34454 | $172.27000 |
| 1000 | $0.28298 | $282.98000 |
